EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
ДивенСвіт

Новини

Page 1 of 612345...Last »

30 березня 2019 р. Б. о 18:00 год. у нашому соборі буде

ікона Билицької Богородиці та

частичка Чесного і Животворящого Хреста Господнього

31 березня 2019 р. Б. відбуватиметься Хресна дорога нашим містом, початок о 15:30 год. 

Понеділок

18:00 — Служба Божа

19:00 — Молебень до Святого Шарбеля, заступницька молитва

Вівторок

18:00 — Служба Божа, спільнота «Св. Миколая»

Середа

09:00 — Літургія Напередосвячених Дарів, СОРОКОУСТИ

18:00 — Хресна дорога

Четвер

17:00 —  Вервиця

18:00 — Служба Божа 

П'ятниця

09:00 — Літургія Напередосвячених Дарів, СОРОКОУСТИ

18:00 — Хресна дорога

Субота

09:00 — Служба Божа заупокійна 

Неділя та свята

08:00 —  Служба Божа

10:00 —  Служба Божа

 

18:00 — Кожного місяця 13 числа — відправляється молебень біля фігурки Матері Божої (на масиві)

+Йосиф Сліпий

Виголошування слова «православний» на богослуженнях


1. «Слово «православний» вже має за собою в церковному житті і літературі довгу історію. Впродовж усього часу багато вчених, діячів, єпископів і вірних висловлювались за збереження його в церковній практиці або за усуненням чи заміненням на слово «правовірний» або на інше йому подібне. З огляду на те, що цим терміном користуються як латинські і східні католики, так і всі незєдинені православні, а між ними і ті, які недавно відступили від нашої Церкви, питання стало знову актуальним. Тому треба дещо пригадати і вияснити в оцьому спорі. 

2. – Богословський термін православний ỏρθόδοξος був вжитий Церквою перший разавторитетнона Халкедонському IV Вселенському Соборі (451 р.) проти Монофізитів, що перечили злуку двох природ, Божої і людської, в одній особі Ісуса Христа, і ним означувано тих вірних, що право славлять Бога. Пізніше, халкедонське православя почали заперечувати епігони, монотелети-одновольці в VII ст., навчаючи, що в Христі є тільки одна воля, а не дві, Божа і людська, як це вчить вселенська Церква. Проти монотелетів виступив в Римі папа Мартин І (649 – 17. VI. 653) і осидив їх на Лятеранському Синоді 649 р. За те царгородські василевси казали його увязнити, і екзарх василевса Констанса ІІ, Теодор Калліопас, схопив папу в Лятеранській базиліці і відставив до Царгороду, де його засуджено на смерть. На прохання патріярха Павла, цісар помилував його і заслав до Корсуня в полудневій Україні, де він помер мученичею смертю 16-ІХ 655 р. Римський клир ще за його життя вибрав папою Євгена І, на що папа Мартин дуже жалівся в своїх листах до Царгороду і Риму, нарікаючи на те, що давні його вірні і приятелі так гірко його розчарували. 

Детальніше...

Багато вiдомих людей носять червону нитку на зап`ястку руки.  

Цей талiсман начебто захищає людину вiд злого ока, не впускає “в ауру негативну енергiю”. Про це пише “Газета Місто“. Так, дійсно. На превеликий жаль та навіть жах, сьогодні чимало людей, які регулярно відвідують християнські храми, поза ним практикують відверто язичницькі та демонічні релігійні обряди. Одним таким, серед багатьох інших, є звичай носити на зап’ястку червону нитку, зав’язану особливим способом. Насправді, це не порожня забавка, не варта уваги, а давня традиція прибічників каббали – релігії таємних юдейських знань, а також вірувань деяких індусів.

Детальніше...

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ВІРНИХ БУЧАЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ УГКЦ ЩОДО СВЯТКУВАННЯ ХЕЛЛОВІНУ

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!

Дорогі у Христі, внаслідок різних обставин в українському суспільстві щороку стають популярними нові різноманітні святкування, які не мають жодного коріння в нашому народі. До таких можна віднести від недавна наполегливо популяризоване святкування Хелловіна (31 жовтня), напередодні якого можна почути запрошення на вечірки та забави з нагоди святкування. 

Детальніше...

Всесвітлішим і високопреподобним отцям, преподобним монахам і монахиням, дорогим братам і сестрам.

Нехай же празнує вся вселенна Христове Воскресіння,
в якому ми утверджуємося.

(Пасхальна Утреня, Канон Пасхи, 3 пісня)

Христос Воскрес!

Завершився Великий Піст 2018 року Божого. Як пройшов цей час для кожного з нас? Як ми провели цей відповідальний і благодатний період року? Чи стали ми трішки вільнішими від гріха і поганих звичок? Чи стали ми хоч трохи досконалішими в любові? Так, саме в любові, бо саме вона є метою християнської досконалості: «Будьте досконалі, як Отець ваш небесний досконалий» (Матея 5,48). Чим дальше ми віддаляємося від гріха, тим ближче наближаємося до Бога, який є Любов.

Варто задати собі ці та подібні питання в час найголовнішого для всіх християн свята Христового Воскресіння.

Детальніше...

З благословення Єпарха Бучацького — Владики Димитрія 23-25 березня 2018 р. Б. відбулись Великопосні реколекції в Прокатедральному соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Бучача.

Протягом трьох днів вірні слухали науки о. Назарія Бедрія, який очолює місійну групу Бучацької єпархії та о. Ростислава Смірнова.

Цікавою та дружньою була зустріч з дітками і молоддю на якій молоді парафіяни задавали запитання отцям.

На завершення реколекцій відбулася Хресна Дорога по місту, яка закінчилась у Прокатедрі. Багато людей переживши це духовне дійство приклавшись до мощей бл. Йосафати Гордашевської та Ікони Всецариці, привезеної з Афону пішли по своїх домівках радісними та щасливими.

Отець Зеновій Войтюк — декан Бучацький щиро подякував отцям за віднову духа, а всім присутнім за спільну молитву.

Прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ

В інтерв’ю журналісту видання «GAUDETE.ru» і продюсеру зі Санкт-Петербурга Михаілу Фатєєву Митрополит Мечислав Мокшицький розповів, як складаються стосунки між римо-і греко-католиками в Україні.

mokszycki1.jpg

«Ми намагаємося співпрацювати на багатьох майданчиках. Ми беремо участь в урочистостях громад іншого обряду, спілкуємося. Ми не хочемо розділяти наших віруючих. Прагнемо до того, щоб всі один одного поважали. Але питання узурпації греко-католиками наших римо-католицьких святинь і раніше залишається неврегульованим. Від права власності на них ми не збираємося відмовлятися… Світська влада повинна ще раз розглянути питання передачі церковного майна його законним власникам», – наголосив митрополит Мечислав.

За його словами, коли Україна отримала незалежність, в демократичній державі влада, отримавши в управління храми, не повернула їх колишнім власникам, а віддала їх знову в руки інших.

Детальніше...

«Дорогі діти! Я говорю до вас, як Мати, простими словами, але сповненими великою любов’ю й турботою до своїх дітей, довірених мені через мого Сина. І мій Син, Який є від вічної присутності, Він говорить до вас словами життя й сіє любов у відкриті серця. Тому я вас прошу, апостоли моєї любові, майте відкриті серця, завжди готові до милосердя і прощення. Через мого Сина, завжди прощайте ближнім, бо так мир буде перебувати у вас.
Дорогі діти, піклуйтеся про вашу душу, тому що вона є тим єдиним, яке дійсно належить вам. Ви забуваєте про важливість сім’ї. Сім’я не мала б бути місцем страждання й болю, але місцем порозуміння та ніжності. Сім’ї, що стараються жити через мого Сина, живуть у взаємній любові. Ще коли мій Син був малим, то говорив мені, що всі люди є Його братами. А тому пам’ятайте, апостоли моєї любові, що всі люди, яких ви зустрічаєте, є вашою сім’єю, братами через мого Сина. Дорогі діти, не витрачайте часу, роздумуючи про майбутнє та непокоячись. Нехай вашою турботою буде те, щоб добре проживати кожну мить через мого Сина — і в цьому є ваш мир. Дорогі діти, ніколи не забувайте молитися за своїх пастирів. Моліться, щоб вони змогли прийняти всіх людей, як своїх дітей, щоб були для них духовними отцями через мого Сина. Дякую вам!»

Джерело: http://medjugorje.com.ua

Інтерв’ю з дивовижним католицьким священиком Яном Білецьким. Історії, які розповідає отець Ян, здаються немислимими. Щоразу, коли він приїздить до Риги, на прийом до нього шикуються довжелезні черги в кількасот осіб.

І можна було б скільки завгодно відмахуватися і не вірити в те, що екзорцизм (вигнання бісів) не казкові страшилки, а абсолютна реальність, якби не свідчення очевидців, котрі на власні очі бачили, які страшні речі відбуваються з одержимими людьми під час читання о. Яном певних молитов і, як багато хто з них змінюються після закінчення богослужіння …
Обережно: знаки зодіаку!
Опинившись в стінах редакції, о. Ян насамперед кинув погляд на великого металевого скорпіона, який мирно живе – точніше висить – в коридорі:
– Це треба зняти зі стіни і винести звідси. Поганий символ, він приносить в дім сварки і скандали!
Вмовляння, що це подарунок, зроблений хорошими людьми з найкращих міркувань не допомогли. Отець Ян був непохитний і навіть не дозволив заховати сувенір у шафку.
– У світі існує величезна кількість символів і знаків, які простим людям здаються нешкідливими, а сатаністи тим часом регулярно здійснюють над ними ритуали.
– А прикраси з якимось іншими знаками зодіаку можна носити?
Детальніше...

 Лабораторні аналізи підтвердили, що структура волокон серцевого м’язу та структура хліба переплітаються у спосіб, який неможливо відтворити людськими засобами.

Щодня на вівтарях католицьких храмів усього світу відбувається найбільше можливе чудо: перетворення хліба і вина на справжнє Тіло і Кров Христа.

Однак, коли ми приймаємо Причастя, ми можемо торкнутись його істинної природи лише нашою вірою, бо наші сенсори сприймають лише хліб і вино, які фізично не змінюються під час освячення.

Тож, що трапилось у польському місті Сокулка?

Це була неділя, 12 жовтня 2008 року, через два тижні після беатифікації слуги Божого о. Міхала Сопоцько.

Під час Літургії, що відправлялась на парафії св. Антонія в Сокулці, о 8:30 год. освячена гостія випала з рук священика, коли він роздавав Причастя поблизу вівтаря. Священик перервав процес уділення Причастя, підняв гостію і, відповідно до літургійних норм, поклав її у невелику посудину з водою – ту, що знаходиться біля дарохранильниці і в якій священик може помити руки після уділення Причастя. Очікувалось, що гостія розчиниться у воді, а згодом її відповідно утилізують.

Детальніше...

Page 1 of 612345...Last »