EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
ДивенСвіт

Постанови Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства

Сімдесят третя сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові-Брюховичах 04-11 вересня 2016 року.

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа,
і на добро ввіреного нам Божого люду. Амінь

БОЖОЮ МИЛІСТЮ

І В ПОВНОМУ СОПРИЧАСТІ
З РИМСЬКИМ АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ

СВЯТОСЛАВ,

Верховний Архиєпископ Києво-Галицький
Української Греко-Католицької Церкви

Високопреосвященним і Преосвященним владикам,
всечесним отцям духовним, преподобним ченцям і черницям
та мирянам помісної Української Греко-Католицької Церкви

ПРОГОЛОШУЮ ТА ОПРИЛЮДНЮЮ

ПОСТАНОВИ

1. Взяти до уваги стан виконання рішень Синоду Єпископів УГКЦ 2015 року.

2. Взяти до уваги звіти синодальних комітетів.

3. Щоб заохочувати до соціального служіння вірних УГКЦ та плекати в них дух жертовності й милосердя, проголосити в усій УГКЦ:

а) неділю Блудного сина – Днем особливої опіки над в’язнями;

б) М’ясопусну неділю – Днем соціального служіння та благодійності;

в) відновлюючи традицію Суспільних днів, започатковану праведним митрополитом Андреєм Шептицьким, дні між вказаними в попередніх пунктах неділями проголосити Соціальними днями і проводити в той час у парафіях відповідні просвітницькі й благодійні заходи;

г) рекомендувати правлячим єпископам проводити у визначений ними час збори пожертв на соціальні ініціативи парафій та єпархій.

Детальніше...

Джерело: buchacheparchy.org.ua

Постанови Сімдесят другої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 7-8 червня 2016 року Божого, Зарваниця.

ПОСТАНОВИ

1. Для покращення материнської опіки Церкви над людьми, які постраждали внаслідок військової агресії, спрямованої на нашу державу:

А. Доручити правлячим архиєреям у співпраці з Благодійним фондом «Карітас України» створити пасторально-соціальні місії на лінії розмежування в Донецькій, Луганській та Харківській областях. Кожній єпархії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ взяти на себе зобов’язання забезпечити функціонування однієї місії. Координацію цієї діяльності доручити Координаційній раді душпастирства в кризових ситуаціях.

Б. Доручити «Карітасу України» у співпраці з іншими компетентними церковними структурами створити в Києві національний методологічно-консультативний центр фізичної, психологічної та духовної реабілітації для травмованих війною.

Детальніше...

Джерело: ugcc.ua

Постанови Сімдесят першої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 5-6 квітня 2016 року Божого, Львів-Брюховичі.

ПОСТАНОВИ

1. Для покращення функціонування системи запобігання духовним загрозам, пов’язаним з постанням і діяльністю деструктивних рухів:

А. Поблагословити подальшу роботу Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів.

Б. Рекомендувати єпархіальним єпископам призначити відповідно підготовлених представників від усіх єпархії та екзархатів Верховного Архиєпископства для співпраці з Бюро.

В. Взяти до уваги Положення про Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів та сект і спрямувати його на доопрацювання Канонічному відділові Патріаршої курії УГКЦ.

Детальніше...

Джерело: ugcc.ua

Постанови Сімдесятої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 3-4 лютого 2016 року Божого, Львів-Брюховичі.

ПОСТАНОВИ

1. Для покращення функціонування інформаційної служби УГКЦ в Україні:

А. Просити єпархіальних єпископів звернути увагу на професійний рівень прес-секретарів та їх належне матеріально-технічне забезпечення і призначати сталих відповідальних за прес-служби.

Б. Рекомендувати єпархіальним єпископам створювати єпархіальні прес-служби, залучаючи професійних працівників.

В. Доручити Департаментові інформації УГКЦ розробити і ввести програми з медіа-грамотності та навичок журналістської роботи для cемінарій і запровадити практичні тренінги з медіа-грамотності й комунікацій у рамках курсів постійної формації духовенства.

2. Прийняти в першому читанні з внесеними поправками та доповненнями Душпастирську інструкцію «Добрий пастир» та скерувати її Патріаршій комісії УГКЦ у справах духовенства на доопрацювання до другого читання.

Детальніше...

Джерело: ugcc.ua

 

Шістдесят дев’ята сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Реколекційному центрі Патріарха Йосифа Сліпого у Львові-Брюховичах 24-25 листопада 2015 року.

ПОСТАНОВИ

Шістдесят дев’ятої сесії Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ,
24-25 листопада 2015 року Божого, Львів-Брюховичі

1. Задля активізації боротьби з гріхом корупції:

А. Ініціювати створення загальноцерковного руху протидії гріхові корупції.

Б. Висловити підтримку всім громадським організаціям та ініціативам, які борються із суспільною хворобою корупції.

В. Доручити комісії «Справедливість і мир» Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ сформувати робочу групу з цієї проблематики та опрацювати програму душпастирства у сфері протидії корупції й подати її на затвердження наступній сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

Г. Долучити молитву за зцілення від гріха корупції до молитов у щомісячний день молитви за зцілення узалежнених та їхніх рідних.

Ґ. Прийняти в першому читанні з внесеними поправками та доповненнями Пастирський лист Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства щодо гріха корупції.

Детальніше...

Джерело: ugcc.ua

Шістдесят восьма сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Зарваниці, 24-25 червня 2015 року.

ПОСТАНОВИ

1. Взяти до уваги текст документа «Концепція екуменічної позиції УГКЦ» та рекомендувати його із внесеними поправками і пропозиціями для розгляду та прийняття Синодові Єпископів УГКЦ.

2. Направити на повторне перше читання Душпастирську інструкцію «Добрий пастир».

3. Рекомендувати єпархіальним єпископам Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ встановити у своїх єпархіях та екзархатах норму про те, щоб у парафіяльних бюджетах було виділено не менше від 10 відсотків для потреб катехитичного служіння.

4. Поблагословити проведення 23–26 липня 2015 року Божого у Львові Християнського молодіжного фестивалю «Вітер-на-дії» та заохотити парафіяльні молодіжні спільноти взяти в ньому участь.

5. Шістдесят дев’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви провести в листопаді 2015 року Божого.

Ці  постанови набирають чинності 13 липня 2015 року Божого

Голова Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства

Української Греко-Католицької Церкви

+Святослав

Джерело: ugcc.ua

Шістдесят сьома сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові-Брюховичах 29-30 квітня 2015 року.

ПОСТАНОВИ

Шістдесят сьомої сесії Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ,
29-30 квітня
2015 року Божого, Львів-Брюховичі

1. Для забезпечення належного рівня душпастирської опіки осіб, постраждалих від посттравматичного стресового розладу: 

А. Доручити Комісії з питань душпастирства охорони здоров’я:

1) укласти програму вишколу духовенства для кваліфікованого душпастирства таких осіб;

2) розробити програму просвітництва, яка б допомагала вірним усвідомлювати цю проблематику;

3) підготувати посібник «Аптечка невідкладної духовно-психологічної допомоги» для осіб, які потерпають від цього розладу.

Б. Рекомендувати єпархіальним єпископам створення та підтримку діяльності центрів духовно-психологічного порадництва в єпархіях та екзархатах Верховного Архиєпископства.

Детальніше...

Джерело: ugcc.ua

Шістдесят шоста сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові-Брюховичах 29-30 січня 2015 року.

ПОСТАНОВИ

Шістдесят шостої сесії Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ,
29-30 січня 2015 року Божого, Львів-Брюховичі

З огляду на стрімке поширення хвороби алкоголізму серед українського народу:

1) заохочувати духовенство і вірних до відмови від вживання алкоголю під час церковних святкувань (храмовий празник, відвідини єпископа, відвідини з йорданською водою та інші заходи, які організовуються парафією);

2) рекомендувати першу п’ятницю місяця як день молитви за узалежнених в усіх архиєпархіях/єпархіях/екзархатах Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ;

3) затвердити програму душпастирства тверезості на загальноцерковному, єпархіальному та парафіяльному рівнях. Для цього:

Детальніше...

Джерело: ugcc.ua